Шевченківський тиждень

2018-03-14

«І – воістину: якщо народ безсмертний своїми поетами, то вже тричі істино, що справді великий поет безсмертний своїм народом.» Б. Олійник.

«Все йде, все минає», - сказав Великий Кобзар. Але Т.Г. Шевченко залишатиметься безсмертним, поки живе Україна. Його дбайливе ставлення до слова до людей і рідної країни подарували поетові славу батька української літератури. Ім,я цієї людини є уособленням непереборної волі, сили духу, пророчого дару. Поетичний спадок Шевченка – це чисте джерело, що живить цілі покоління. І сьогодні Кобзареві ідеали- Україна, Мати, Воля, Правда, Любов – священні для нас.

Так, вшановуючи великого Кобзаря, в бібліотеці-філії №21 пройшов шевченківський тиждень. Читачі знайомилися з книжковою виставкою «Живий Тарас». На літературному досьє «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, тебе своїм сучасником звемо» побували учні шкіл №81 та №38. Вони емоційно читали твори Кобзаря. А учням 3-Б класу школи №56 розкрили талант Шевченка як великого художника свого часу. Закінчився шевченківський тиждень у музичній вітальні, до якої завітали учні музичної школи під керівництвом Ковченко Л.Є. Діти виконували українські пісні, на яких зростав малий Тарас, та пісні покладені на вірші поета.

Літературний ранок “Шевченкове слово у віках” пройщов у 78-й школі для п'ятикласників. Бібліотекарі 22-ї філії розповіли дітям про цікаві факти з життя поета, літературну спадщину. Учні читалі вірші, ділилися своїми враженнями та уподобанями.

Для наймолодшіх читачів — учнів третього класу 69-ї школи бібліотекарі 46-ї філії провели цікаву вікторину “Кобзареве слово — моя рідна мова”.

Бібліотекарі Центральної міської бібліотеки разом з учніми 15 музичної школи завітали до санаторія “Хаджибей”, де провели літературно-музичну композицію, присвячену дню народження поета.

Всі ці заходи сприяли глибокому вивченню творчості Тараса Шевченка, залучили до глибин шевченківської мудрості, утвердження його духовних заповідей.