Столиця України – Київ

2021-05-13

Я стільки чув похвальних слів про Київ,

Такі захоплені чув голоси.

І це - не чемності самої вияв,

А лиш визнання справжньої краси.

М. Рильський

Столиця України – Київ. Є найбільшим містом України і сьомим за чисельністю населення в Європі. У Києві проживає майже 3 млн. осіб.

Згідно з легендою про трьох братів – Кия, Щека, Хорива і їхню сестру Либідь, назва Києва походить від імені Кия – найстаршого з братів, яких вважають засновниками міста.

За іншою версією стародавня назва «кий» позначала людину, в руках якої була ознака верховної влади – кий. Таким чином, назва Київ означала і місцезнаходження кия і людини, яка ним володіє (місце, де знаходиться престол правителя, тобто столиця).

Київ розташований по обидва береги головної річки України – Дніпра в його середній течії. Символами сучасного Києва є головна міська брама Золоті ворота, головна кафедра Київської митрополії – Софійський собор, старовинна Десятинна церква та золотоверхий Михайлівський собор, Києво-Печерська лавра та численні інші історично-архітектурні пам’ятки.

У філіалі бібліотеки №10 відбувся усний журнал «Вознісся у височінь наш древній Київ - град».

Разом із бібліотекарями читачі перегортали його сторінки: «Як виник Київ ?", "Хрещата долина», «Символи Києва», «Дніпро-Славута», «Урочиста брама давнього Києва», «Києво-Печерська лавра», «Сучасний Київ». Діти приймали участь в інсценівці «Заснування Києва», розгадували кросворд і слухали пісні про Київ.