Куклы мира

2020-04-21

Людина завжди ставилася до ляльки особливим чином, бо з давніх-давен вона грала таємничу, пов'язану з поняттями життя і смерті роль. Створена з самого початку для містерій, обрядів і ритуалів, лялька поступово втрачала своє магічне значення, стаючи простою іграшкою, хоча і естетично привабливою.

Про дивовижну долю ляльки, що живе поруч з людиною багато тисячоліть, розповідає книга, написана відомими мистецтвознавцями, істориками, етнографами, театральними режисерами.

Ця барвисто ілюстрована і дуже пізнавальна енциклопедія немов повертає читача назад в дитинство, але - вже на іншому рівні: ми можемо зрозуміти і усвідомити, що таке ЛЯЛЬКА насправді, і як вона важлива для людини на всьому протязі історії.

Є інформація про обрядових ляльок і ляльок містерій і таїнств, про лялькові театри і музеї, про маріонеток і рукавичних ляльок. Розказано про ляльок із самих різних матеріалів: дерев'яних, текстильних, воскових, фарфорових, в тому числі і про механічніх.

Ми дізнаємося про ляльок різних країн світу: французьких і японських, німецьких і англійських та ін. Із сучасних ляльок - про Барбі, Братц, і пупсах ... У книзі можна побачити ляльку традиційного японського театру Авадзі, що зберігається в Музеї ГАЦТК, таїландськіх та венеціанськіх маріонеток, маріонеток Зальцбурзького театру і багатьох інших. Багато унікальних музейних фотографій.

Представлені чудові антикварні екземпляри ляльок, якими можна довго милуватися.

Найцікавіший розділ - про лялькові будинки. Справжні палаци і мініатюрні предмети побуту: книги в шафках, шафки, столи з наїдками, собачки в кріслах ... І все - в по-справжньому королівському виконанні. Багато зразків лялькових будинків в книзі коштують набагато дорожче справжніх будинків!

Куклы мира. Энциклопедия / ред. Мариам Аксенова, Елена Ананьева, Татьяна Евсеева. — Москва : Аванта+, Астрель, 2008. — 184 с. — (Самые красивые и знаменитые).

Приходьте після карантину у Центральну дитячу бібліотеку (Французький б-р, 11а) та насолоджуйтесь вишуканим виданням.