«Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі!»

2019-05-17

/Files/images/P90517-112959.jpg

16 травня в Україні відмічали – День Вишиванки. Вишиванка – візитна картка України, наша святиня, наш національний оберіг. Адже вишиванка протягом багатьох століть використовувалася українцями в повсякденному та святковому гардеробі і сприймалася, як оберіг – символ здоров’я та краси. Вважалося, що орнамент вишиванки захищає від недобрих поглядів, невдач та хвороб. Сьогодні цей колоритний одяг це не тільки стиль та мода, він символізує традиційний зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця.

З такими почуттями завітали до бібліотеки № 37 учні 2-А класу школи № 48з класним керівником Волошиною Іриною Анатоліївною. Про історію вишиванки, значення символів, орнаменту та кольорів розповіли бібліотекарі молодшого відділу. Наша гостя Ропай Олена Володимирівна – учасниця співочого колективу «Вишиванки», яка свято шанує українські традиції, сама вишиває, представила свою колекцію - одяг і предмети побуту, яким вже понад 100 років, які дісталися їй у спадок від матері та бабусі. Колективно читали вірш та заспівали пісню «Про рушник» на слова Андрія Малишка.