День бібліографії: «Крок у перед: Сучасна українська література для дітей»

2019-04-26

«Читайте! Читайте! Читайте!

Читайте не поспішаючи,
Щоб не втратити жодної краплі
Коштовного змісту книги.
Читайте! Нехай не буде жодного дня,
Коли б ви не прочитали хоча б
Однієї сторінки з нової книги».
К. Паустовський
Якщо ти вмієш читати, то зможеш навчитися багато чому. Було б бажання. Те, що книга – джерело знань, сьогодні знають навіть наймолодші читачі. Але, окрім цього, книга є «унікальним засобом самовираження, просвіти і комунікації». Всесвітній день книги і авторського права – ця дата дуже символічна для літератури і саме її вибрали для започаткування Всесвітнього дня книги і авторського права. 23 квітня в 1616 році помер У. Шекспір, М. Сервантес , Інка Гарсіласо де ла Вега. Також це день смерті чи народження Моріса Дрюона, Хальдоура Ласнесса, Дж. Пла і Мануеля Мехія Вальєхо.
Під час Генеральної конференції ЮНЕСКО в 1995 році, яка пройшла в Парижі, цю знаменну дату і вирішили віддати дню, в який показують свою повагу до книг і авторів, закликають всіх, особливо молодих людей, радіти читанню, щоб це було в задоволення, поважати внесок тих, хто допомагав культурному прогресу людства.
Вперше цей день стали святкувати в Іспанії в Каталонії (1996), де уже понад 80 років існує традиція дарувати в день Святого Георгія троянди і книжки тим, кого любиш. Троянди символізують кров пролиту Георгієм у битві з драконом, а книги нагадують про сумну дату-день смерті Сервантеса. В усьому світі цього дня купують, дарують, читають книжки.
23-24 квітня в рамках Всесвітнього дня книги у дитячій бібліотеці-філії №10 пройшов День бібліографії « Крок уперед – сучасна українська книга для дітей».
Бібліотекарі ознайомили молодших школярів з книжковою виставкою «Світ сучасної української літератури для дітей». На бібліотечному уроці «Як читати книгу» діти молодшого шкільного віку познайомилися зі структурою книги, а на бібліографічному огляді літератури «Ура! Пригодам!» дізналися про різновиди жанрів та отримали навички самостійного вибору книг у бібліотечному фонді, та самостійного пошуку інформації за допомогою бібліотечних каталогів.
Виставка-калейдоскоп «Її – українська книга», відкрила для читачів – учнів 7, 8 класів, різнобарвя нашого сучасного друкованого українського слова. Достойне місце на експозиції зайняли твори Т.Г. Шевченко, І. Я. Франко та наші сучасники Аліса Дарова, А. Кокотюха, Сергій Гридін та Ніна Гравіцкая. Читачі взяли участь у дискусійному обговоренні «Чи актуальна сучасна українська література», ознайомилися з етапами становлення та жанровим розмаїттям сучасної літератури, основними літературними школами.

Кiлькiсть переглядiв: 268

Коментарi