ШЕВЧЕНКО-ХУДОЖНИК

2019-03-05

/Files/images/IMG_20190304_095632.jpg

Тарас Григорович Шевченко назавжди лишиться славою і гордістю українського народу. Природа щедро наділила кріпацького сина не лише поетичним генієм, а й талантом художника, які ніколи не зраджували йому, навіть у години страждань і тяжкої неволі. Для Шевченка малювання стало потребою, вираженням його творчого духу.

Дослідниця спадщини Кобзаря З.Тархан-Береза підкреслює, що поетичних творів Шевченка до нас дійшло понад 240, а мистецьких – олійних картин, акварелей, сепій, офортів, малюнків - майже 1200, що свідчить про його глибоку закоханість у малярство. Не випадково його твори виставлялися на академічних виставках, а за видатні успіхи у гравюрі Академія мистецтв присвоїла Шевченкові звання академіка, він був тричі нагороджений срібними медалями.

4 березня бібліотекарі філії №8 подорожували з учнями 8-го класу 103 школи галереєю «Шевченко-художник». Учні познайомились з художньою спадщиною Шевченка, яка є яскравою сторінкою в історії української художньої культури.

Бібліотека-філія 37 провела захід під назвою “Невмирущий дух поета” для читачів з 48-ї школи.