Цикл історичних подорожей «Історія без цензури»

2019-02-28

/Files/images/IMG_20190227_114443.jpg

У бібліотеці-філії №8 27 лютого для бібліотекарів старших відділів ЦМБС для дітей міста, та учнів 9-х класів 18 школи була проведена лекція цього циклу: «Іван Мазепа». Перед присутніми виступила доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України ОНУ ім. Мечникова, завідувач Відділом історії козацтва на Півдні України НДІК ПУ НАН України Бачинська О.А. Вона розповіла про життєвий шлях, умови та обставини, в яких формувалася та діяла ця особистість, що дає відповіді на багато запитань. Яке його місце серед українських гетьманів? Що спонукало його перейти від одного правителя до іншого? Чому улюбленець Петра І , удостоєний небувалих царських щедрот, став його заклятим ворогом? Адже навколо постаті Івана Мазепи ось вже майже три століття точаться гострі суперечки.

Але незаперечним лишається те, що гетьман України, все своє життя поклав на вівтар служіння Україні. Про безсмертя та високість справи гетьмана І. Мазепи свідчить і той факт, що в наступні століття «мазепинцями» часто називали національно свідомих українців, які жертвували життям за волю Батьківщини.

Була представлена тематична полиця «Суперечлива постать Івана Мазепи».