«Мово, рідна батьківська, материнська»

2019-02-21

/Files/images/IMG_20190219_104235.jpg

Звіку і зроду нашому роду

Слово святило честь і свободу
Правнуки прадідів чули чудово,
Бо шанували слово і мову.
Олекса Різниченко
21 лютого вся світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови. Головне завдання свята привернути увагу міжнародної спільноти до проблеми збереження всього розмаїття мов і культур світу. В Україні день рідної мови відзначається з 2002 року. Для переважної більшості населення нашої країни рідною мовою є українська, та існує ще понад 79 мов національних меншин 130 етнічних груп, що мешкають на території нашої країни, які мають можливість вільно спілкуватися рідною мовою, розвивати та збагачувати її.
Шанувати рідне слово, любити рідну мову, знати й поважати свою історію та культуру – таку настанову дав учням 7-а класу школи №12 Олекса Сергійович Різниченко – український письменник, мовознавець, просвітянин та громадський діяч, на святі вшанування рідної мови, що проходило в бібліотеці-філії №37.