Майстерня письменника "Повій вітер на Вкраїну"

2019-01-25

/Files/images/20190124_133807_resized.jpg

В славнім місті Петербурзі,

Недалеко від Неви,

із болота виглядає

Хата бідної вдови.

Степан Руданський

Північ. Поривчастий вітер шугає над Нівою, шарпає стіни кривобокої хатини. Юнак з блідим обличчям на мить відривається від дрібно списаного аркушу, прислухається до завивання вітру.

А уява-мрія далеко-далеко.

Повій вітер на Вкраїну,

Де покинув я дівчину!

Перед духовним зором юнака постають картини рідної землі, село Хомутинці на Поділлі, батьківська хата, де, за словами М. Рильського, прийшов у світ народний поет - Степан Васильович Руданський.

24 січня у бібліотеці філії10 відбулася бесіда "Повій, вітер, на Вкраїну" з читачами бібліотеки -учнями 30-ї школи з нагоди 185- річчя від дня народження.

Бібліотекар філії Ольга Фортуна розповіла про життєвий шлях поета, важливе значення його творчості в українській літературі.

Степан Руданський один з найоригінальніших сміхотворців у світовій літературі. На його думку сміх - могутній засіб морального виховання людей. Вражає багатство і різномаїття тем і проблем порушених поетом, які складають широку й динамічну панораму народного життя.

Традиції поета і лікаря, який все життя посміхався у своїх співомовках, продовжили І.Франко, Леся Українка, Б.Грінченко, О.Маковей, С . Олійник, Павло Глазовий та інші поети - гумористи.

Народний поет - цей найвищий у світі титул великий подолянин заслужив усім своїм життям, сповненим відваги в ім'я волі і щастя народу, в ім'я України.