ЗВІТ ПРО РОБОТУ

ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ МІСЬКОЇ
БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ ДІТЕЙ
за 2017 рік
Керуючись законодавством України, державними, регіональними та муніципальними програмами, дитячі бібліотеки Одеси продовжували виконувати завдання соціалізації дитини у суспільстві, виховання її на принципах гуманізму, духовності, поваги до загальнолюдських цінностей та морально-правових норм через книгу, читання і весь спектр сучасних бібліотечних послуг.
ФОРМУВАННЯ БІБЛІОТЕЧНИХ РЕСУРСІВ
Фонд ЦБС на 1.01.2018 р. склав 370 548одиниць.
Поповнення 10 525 екземплярами документів відбулося за кошти муніципального бюджету і за рахунок подарункових надходжень; у т.ч. придбано періодики - 3 497 екземплярів.
Списано: 30 824 екземплярів.
БІБЛІОТЕЧНЕ ОБСЛУГОВУАННЯ І ПАТРОНАТ
Центральною міською дитячою бібліотекою та 18 бібліотеками-філіями бібліотечно-інформаційні послуги на безоплатній основі були надані 66 202 юним одеситам від 3-х до 16 років, а також організаторам дитячого читання - педагогам, вихователям, батькам, жителям мікрорайонів, які відвідали бібліотеки 636 721 разів та їм було видано 1 623, 79 тис. екземпляр документів - книг, брошур, журналів, газет, аудіо-відео-матеріалів. Різними формами бібліотечного впливу було охоплено 92 660 користувачів.
Було організовано і проведено понад 3 тис. масових заходів для дітей і підліткі, які відвідало більше 118 тис. користувачів, у т.ч. наочних (виставок, презентацій, відкритих переглядів); з них біля третини - крупних, рекламно-презентаційних, на які запрошувались представники громади, депутати міської ради, ЗМІ.
Бібліотечним обслуговуанням та інформаційним супроводом було охоплено:

- 93 загальноосвітні учбові заклади, у т.ч. віддалені від бібліотек;
- 78 дошкільних установ, у т.ч. спеціалізованих, де бібліотекарі відвідували 314 груп; загальна кількість організованих дошкільників, з якими проводилася бібліотечна робота, - понад 9 тис.;
- 8 інтернатів: філія 48 - інтернат №1 (біля 100 дітей-сиріт під опікою), ф.4 - №6 (сколіоз), ф.21 - №7 (ДЦП), №34 (з порушеннями інтелекту), №87 (слабкий зір), №91 (глухонімі), фф.19,46 - №93 (з проблемами зору), ф.22 - дитячий будинок-інтернат “Росток” (діти з обмеженими фізичними можливостями);
- 2 санаторія: ЦМДБ - санаторій “Хаджибей” (проблеми зору), ф.45 - санаторій “Степове повітря” (профілактика туберкульозу, слабкий імунітет);
- УЧЗ і БІЦ ЦМДБ підтримували зв'язки з Пунктом тимчасового розміщення біженців у м.Одесі.

ЦБМ для дітей просувало книгу і читання у літніх пришкільних таборах, на дитячих площадках прибудинкових територій. У 2017 році обслуговуалися 78 пришкільних таборів і в них понад 7 тис. дітей.
Тривала взаємодія з Одеським міським дитячим оздоровчо-спортивним комплексом“Вікторія”, де щотижня протягом літнього періоду проводилися масові заходи для дітей трьох вікових груп.
ОСНОВНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ. БІБЛІОТЕЧНІ ПРОЕКТИ
Здіснюючи Національний план з реалізації конвенції ООН по правах дитини Одеська міська рада чотири проекта КУ “ЦМБС для дітей” ввела у число пріоритетних міських заходів з наданням бюджетного фінансування щорічно у розмірі 20 тис. грн. :
 • загальноміський дитячий творчий бібліотечний конкурс “Кожний спроможний випробувати себе”
 • театралізоване змагання дитячих рійонних читацьких команд “Вместе весело шагать”
 • програма соціалізіції дітей та підлітків “Мистецтво ставати дорослим”
 • літературно-музична вітальня відділу обслуговування Центральної міської дитячої бібліотеки
Конкурс Кожний спроможний випробувати себе” в номінаціях “Автори літературних творів”,” Перекладачі літературних творів”, “Композитори”, “Художники-ілюстратори та художники комп'ютерної графіки” триває 21 рік. В останньому прийняли участь більш 900 читачів від 3-х до 15-ти років.
Більш 900 творів розглянуло журі у складі: член Національної спілки художників України зав. секцією живопису Г. Лекарева-Нікітіна, член Національної спілки художників україни І.Харитонова, одеські письменники І. Потоцький та О. Надемлинський, композитор, доцент Національної музичної академії ім. А.Нежданової С. Шустов, викладач композиції дитячої музичної школи № 11 С.Зоркіна, керівник клубу інтелектуальних ігор Т. Аудерська.
Протягом 14 років кращі роботи наймолодших художників-ілюстраторів (від 3 до 5 років) експонуються у фойе ТЮГу, діти отримують дипломи, подарунки та виставу від театру. Вже маємо декілька альманахів з творами юних літераторів, які ілюстровані малюнками художників-аматорів.

Фінальний гала-концерт з нагородженням переможців традиційно пройшов у залі Одеської філірмонії за участю дитячих колективів та професійних акторів.
Програма соціалізації дітей та підлітків “Мистецтво ставати дорослим” здійснюється за напрямками: профорієнтаційне, правове, морально-етичне виховання. Різноманітні за формою заходи пройшли у всіх бібліотеках. Треба відзначити залучення до них широкого кола соціальних партнерів: викладачів середніх та вищих навчальних закладів, представників служби зайнятості, юстиції, кримінальної міліції, медичних, виробничих та торгівельних закладів, фахівців у різних сферах трудової діяльності.
Справжнім святом стало традиційне театралізоване змаганя читацьких районих команд“Мистецтво і мода”. Учасники конкурсу відповідали на доволі складні запитання вікторини та неординарно представили різноманітні стилі, напрямки, безумства мінливої моди: по сцені дефілювали середньовічні дами та кавалери, “стиляги” 50-х, моделі, вбрані в етнографічні наряди.
Індивідуальний підхід до кожної дитини - принцип роботи бібліотекарів на підготовчих етапах проектів. До всіх конкурсів активно залучалися діти з особливими потребами, вихованці інтернатів.
Продовжувала свою роботу літературно-музична вітальня Центральної бібліотеки.Протягом року були представлені: зустрічі з циклу “Корифеї одеських тетарів”, арт-знайомство “Чарівник у театрі”, присвячене творчості головного художника ТЮГу М.Вілкуна, літературно-музичні роздуми “Дуэль! Какая славная забава!... Но все не так, поверьте, все-не так», музичне дос'є “ Анатолій Солов'яненко - легенда світової опери” та ін.
Продовжувала роботу літературна студія “Голоса молодых». За тимчпсовою відсутністюІгоря Потоцького заняття вели Л.Волкова та О.Надемлинський.
Здійснювались інші загальносистемні культурологічні проекти, комплексні цільовіпрограми. Найбільш цікавими були:
 • Цикл заходів “Виховуємо громадянина і патріота”
 • Правова культура” спільно з міським управлінням юстиції
 • програма “Моя нова поліція”
 • Тиждень дитячого читання
 • фестиваль дитячих бібліотек у парку Т.Шевченка до Всеукраїнського дня бібліотек
 • програма “Веселкове дошкілля”
 • програма “Імідж в цифровому вимірі”: супровід блогу ЦМБС для дітей та відеолітопис ЦМБС
 • літні читання “С книгой мир добрей и ярче”
 • бібліотечний супровід соціально незахищений дітей під час літнього відпочинку у спортивно-оздоровчому тоборі “Вікторія” та ін.
Традиційно активною була участь ЦМБС у книжковій виставці-ярмарку “Зелена хвиля”. У 2017 році дитячі бібліотеки отрамали можливість вже вдруге презентувати себе у спеціально виділеному оранізаторами виставковому боксі. Бібліотекарі розповсюджували рекламну продукцію, демонстрували найбільш цікаві книжки із бібліотечних колекцій, провели вікторини та конкурси, зокрема, літературну вікторину з книгами в дар від одеського письменника В.Гараніна, “Історія Одеси у загадках”, “Відгадай загадку, отримай книгу”, “Казкова країна”, “Навколо світу”, “Веселі шкільні історії”, “Коти у літературних творах”, а також бліц-анкетування “Улюблені книжки дитинства”, “Книга року - 2017”, “Книга у моїй родині”.
VІ-й дитячий літературний конкурс “Море талантов” традиційно залучив здібних до слова читачів бібліотек. У конкурсі цифрового малюнку i-Parus відзначились читачі УЧЗ та БІЦ.
Активною була участь співробітників ЦБС у Всеукраїській виставці-форумі “Укранська книга на Одещині”. Пройшла широка пропаганда виставки серед читачів.
Всеукраїнський день бібліотек - 2017 насичено пройшов у парку ім. Т.Шевченка. 30 вересня на центральній сцені та алеях парку відбулася потужна бібліотечна акція. На сцені виступили: козацьке коло “Зоряна”, вокальний ансамбль “Аркадія”, хореографічний колектив “Айседора” Дома творчості для дітей та юнацтва “Моряна”, дитячий музичний театр “Ералашки”, театр літературного героя Центральної міської бібліотеки. Була проведена акція “Віддай свій голос за бібліотеку”, бібліо-лотерея “Брось мышку - бери книжку», бліц-опитування “Бібліотека моєї мрії”, працювала скринька “Найкраща у світі професія”. На алеях парку запршували до корисного дозвілля дитячі зони розваг, фотозони, майстер-класи “Цікаві поробки з паперу”, “Орігамі своїми руками”, “Малюнок на тканині”, “Розмальовки”, “Театральна лабораторія для дорослих та дітей”, конкурси з подарунками та призами “Люба Україна”,“Дегустація інтелектуального джема”, “Редактор”, “Оратор”, “Інтелектуальний марафон”, “Найумніший”, “Угадай літературного героя”.
Рекламні акції “З книгою - через роки” з нагоди ювілеїв яскраво провели фф.4 (95 р.), 21 (40 р.), 36 (50 р.), 37 (40 р.).
Бібіліотеки-філії продовжували працювати над своїми проектами:
 • центр Інтернет - журалістики “Простір відкриттів” БІЦ
 • Інтернет- драйв для починаючих гідів-краєзнавців БІЦ
 • літній проект-конкурс для юних юзерів “Твій nick – name в мережі”
 • цикл дефіле Театру літературного героя “Веселі Петрушечники» спільно з ТЮГом
 • краєзнавчий проект “Місто чудове, Одесо моя!” УЧЗ, ф. 24.45
 • соціальна програма “Бібліотека для дитячого благополуччя” ф.21.48.36
 • проект “Екологічні проблеми районого масштабу ф.23
 • соціокультурна програма “Сходинки спілкування” ф. 26
 • поетичний проект “ Поезія - душевному прозрінню” ф. 39
 • профорієнтаційна програма “Ярмарок професій”
 • культурологічний проект “Для тех, кто устал от попсы» ф.40
 • програма “Подорожі ваших мрій : туристичне асорті” ф. 46
 • літературознавчі проекти “Высокая потребность слышать слово» ф.4.10.19
Традиційними стали відвідуваня серпнево-вересневих конференцій учителів працівниками дитячих бібліотек: на секціях філологів, істориків, географів, начальних класів та шкільних бібліотекарів вони знайомили з новими надходженнями та методичною літературою на допомогу викладачам різних шкільних предметів.
Кожна бібліотека продовжувала розробку своєї центральної теми : ЦГДБ - центр естетичного виховання та краєзнавства, Універсальна читальна зала - робота з ветеранами, ф.4 - ”Одеса і одесити”, ф.10 -центр спадкоємності поколінь, ф.19 та 26 - моральне та превентивне виховання,ф.8, 45 - українська культура та література, ф.9,11, 23 -екології та культури здоров'я, ф. 21 - соціальної роботи, ф.22 - трудового виховання і професійної орієнтації, ф.24 - краєзнавства та історії Одеси, ф. 39 - морального та естетичного виховання, ф.37 - краєзнавства та екології, ф. 40 - естетичного виховання, ф. 46 - світової культури та літератури, ф. 48 - бібліотека духовного благополуччя.
Під гаслом “До книги і читання через дозвілля та спілкування” у дитячих бібліотеках продовжували процювати 30 об'єднань за інтересами : літературно- музичні вітальні (ЦБ, ф.36), Театр літературного героя “Веселые Петрушечники» (ЦБ), театральна студія “Від серця до серця”( ф.23), лялькові міні - театри у 10 філіях, гуртки ерудитів, шанувальників казок, фантастики, юних бібліотекарів, краєзнавців, натуралістів, майстерні дитячої творчості, якими керують співробітники бібліотек.
ЦМБ та бібліотеки-філії продовжували соціальну співпрацю: з театрами, філармонією, музеями, центрами дитячої творчості, музичними школами, висшими та середніми спеціальними учбовими закладами, одеськими відділеннями Національних спілок письменників, журналістів, художників, національно- культурними товариставми, союзами ветеранів та інвалідів, службою зайнятості, центрами підтримки дітей, сім'та молоді, міським управлінням юстиції, районними відділеннями кримінальної міліції у справах неповнолітніх, медичними, виробничими та торгівельними підприємствами, знаходили спонсорів для заохочування дітей — учасників бібліотечних проектів.
За всма напрямками продовжувався розвиток бібліотечних форм роботи у креативних формах: бенефіс персонажів, зірковий вернісаж, бібліо- гід, літературна ікебана, літературна охота, поетичний подіум, віршовий феєрверк, літературний дайвінг, книжковий раритет, музичний релакс, літературно-духовне причастя, книжковий планетарій, творча лабораторія та ін.
Масова робота ЦМБС здійснювалась згідно з пріоритетними та довгостроковими напрямками. Значне місце посідає патріотичне та громадянське виховання.
На виконання Указу президента про відзначення 100-річчя української революції 1917-1921 років було проведено ряд заходів: ф.45 - історичний екскурс “Творці революції здебільшого лірики”, ф.8 - конфереція “Великий державник України Симон Петлюра”, ф. 40 - історичний пошук “ Ми не зложимо зброї своєї...”
До 25-річчя ухвали герба України пройшли: година державності “Герб України - символ віри та надії”( ф.36) та історичне ессе “Ще не вмерли України...”(ф.8). Цікавою була літературно- музична композиція до Дня Соборності “Ні, тільки вільна і свободна повиннна буть земля моя” в Універсальній читальній залі, історичний спогад “Згадаємо юність, що горіла в Крутах” відбувся у ф. 21. Дуже пізнавальною була зустріч з журналістом С.Братчуком ““Майдан. Революція Гідності” у ф.4. До Дня Героїв Небесної Сотні пройшов захід “Я любив вітчизну свою (УЧЗ). Політична година “До Конституції - з повагою, до влади - з надією” (ф.8) була присвячена Дню Конституції.
До Дня Незалежності та Дня прапора: свято “ Незалежній Україні - слава нині і повік” (ЦМБ), літературна композиція “Безмежно з дитинства кохаю красу свого рідного краю”
(ф.36), інтелектуальний марафон “Два мирні ніжні кольори до болю серцю близьки” (ф.48), український бренд “ Є найсвітліше слово на землі. Одне. Високе. Світле. Україна!” (ф.23) , пісенне свято “ Вмить заб'ється в грудях серце, коли українська пісня розіллється “(ф.37). “Призначення людини на землі”(ф.22) - назва дискусії до Дня Гідності та Свободи.
До дня пам'яті жертв Голодомору: “Хлібна гільотина” (ЦБ), “Чорним болем серце плаче” (ф.23). На цих заходах бібліотекарі ознайомили читачів не тільки з художньою, а і з історичною літературою по цій трагічній темі.
До Дня визволення Одеси та Дня Перемоги заходи пройшли у всіх філіях. Найбільш цікавими були “Пісні, з якими виживали” (ЦБ), “Незабутній квітень” (ф.36)
До Дня рідної мови. Великий інтерес викликала у читачів українська елегія “Милуйтесь рим вибагливим співзвуччям”(ф.39), мовна подорож ”Безсмертя нації у мові” (ф.8). За участю одеських акторів та самодіяльних виконавців відбулась зустріч “Живе поезія у мові” (ЦБ). Знавці мови змагались у літературному лото “І голос предків чути крізь віки” (ф.22), а бібліотекарі ф. 48 завітали до наймолодших читачів усіх дитячих садків мікрорайону з ляльковою виставою “Мова - віконце, скрізь яке світить сонце”.
Українська класична та сучасна література - основне джерело формування патріотичної свідомості, виховання гарного літературного смаку, прилучення до історичних традицій. Цікаво пройшли: літературний факультатив “Слово і доля Євгена Гребінки”(ЦБ), подорож за творчістю “Буття народу у творах Є.Маланюка”(ф.8), “Лесь Курбас - геній українського театру”(ф.45), “Дуже гарні байки ці, а всі діти - їх знавці” до ювілею Л.Глібова(ф.36), літературні читання “Мелодії віршів чудових” за творчістю М.Рильського (ф.4), поетична вітальня “Ой, весна зоряночка”, що була присвячена творчості М.Стельмаха (ф.36), літературно-поетична акварель “Скарб щирості та душевної краси” до 110-річчя О.Ольжича (ф.8), літературна мандрівка «Овіяне романтикою слово» до 115-річчя Ю. Яновського, “Дзвікоголосий соловей України” до ювілею Ю.Малишка (ф.10).
День українського козацтва - завжди яскраве, пізнавальне, захоплююче свято. Зустрічі з військовослужбовцями “Від козацької звитяги до героїзму воїнів АТО” пройшли у ф.4 та у ф.8 - “За Україну! За її волю!”, історичний часопис “Слава козацька не вмре, не поляже” - у ф.36, а веселі козацьки розваги “Нащадки славу бережуть” - у Центральній міській бібліотеці. На історичну програму “ Імена та символи козацтва” (ф.23) були запрошені сучасні козаки.
Краєзнавча робота займає значне місце у роботі ЦМБС. До 85-річчя створення Одеської області відбулись заходи “Одещина: земля перемог та злагоди”(ф.40) та “Навічно вкарбована слава мого краю” (ф.24). Краєзнавчий променад “Вогні чорномоського сонця” до 120-річчя В.Катаєва (ф.39), цикл зустрічей до 80-річного ювілею О.Різниченка провели у фф.11 та 45. Бібліотекарі ф.21 презентували книгу Тетяни Донцової “Молдаванка” за участю її автора, організували бібліотмандрівку “Этот трамвай не уходит в депо...история одесского трамвая» та літературний портрет “Останній романтик Чорноморської вулиці” до ювілею К.Паустовського. Напередодні свого ювілею відвідав філію № 45 та зустрівся з читачами В.Рутківський. У ф. 24 пройшла мистецька година “ Багатобарвний талант К.Костанді”.
До Дня міста відбулися заходи: краєзнавча година “Рідне місто своє пізнаю” (ф.19), інформаційно-просвітницьке дослідження “Я расскажу тебе о городе родном” (ф.21), краєзнавчий квест “Літературні герої у пам'ятниках Одеси”(БІЦ). Постійними гостями бібліотек були одеські літератори І. Потоцький, І. Іщук, О. Галяс, О.Надемлінський, А. Вірт.
У рамках правової просвіти найбільш значними були заходи: зустріч з кращім адвокатом року Т.Чухрай (ф.4), “Виклик хибний - відповідь реальна (ф.21), правова академія “Права дитини в казкоівій країні” (УЧЗ та ф.9,11), правовий ділог “Конвенція про права дитини” (ф.22), правовий тренінг “Через світ казок у світ права” (ф.37), веб-марафон “Країна Правознайка” (БІЦ).
Профорієнтаційна робота: коло спілкування “Різноманітний світ професій”(ф.22), профорієнтаційний навігатор - зустріч з викладачами механіко-технологічного технікуму “Лабіринт професій” (ф.10), зустріч з представниками Одеського вищого училища торгівлі “Мистецтво кулінара” (ф.22), аукціон порад “Трудом велик и славен человек”(ф.37), зустріч з викладачами залізничного коледжу “Нас ждут стальные магистрали» ( ф.21), профорієтаційний тренінг “Від мрії до успіху”(ф.4).
До пріоритетних напрямків відноситься моральне виховання. До Міжнародного дня людей похилого віку відзвучав “Осінній вальс - музика душі” (ф.10), “І той лиш пошани достоїн, хто змалку шанує батьків” (ф.39), “Скарбничка добрих справ” до Міжнародного дня інваліда (ф.48).
Естетичне виховання. До 500- річчя Реформації: дайджест культурного простору “Реформація та її вплив на розвиток людства” (ф.40), відеосеанс “ Мистецтво, створене в віках. Живопис Реформації” (ф.26).
Популяризація здорового способу життя. Безпека життєдіяльності. Екологічне виховання. Ф.4 провела акції “АнтиСНІД” та “Ні! - наркотикам”, ф.19 - “Абетку безпеки від бібліотеки”, ф.21 - превентивну бесіду “Що радить доктор Айболить”, ф.26 - передсторогу “Як поводитися в природі”, фф.22, 26 - запобіжну гру “Друг водія і пішохода” (до Дня світлофора), ф.11 - флеш-десант “Разом за чисте місто”, ф.40 - екологічний путівник “Зупинися, людино! Земля в нас єдина”, фф.8,45 - бесіду-застереження “Не можна кривдити тварин”, фф.9,19 - літній променад “Я дружу с ромашкой, птичкой и букашкой”.
До року німецької мови та літератури: казковий діліжанс “Літературне турне Німеччиною”(ф.24), турнір знавців “Брати Грім - дорослі, що вірили в казки”(ф.39), літературний урок “Вчимо німецьку мову, читаємо німецьку літературу” (ф.11), свято “Колорит казок Гауфа”(ф.19), бібліотечний етюд “Пригоди маленького Мука” (ф.45).
До року Японії в Україні:подорож-знайомство “Okaeri nasai” (ф.23), мозаїка цікавих фактів “Політ метелика над садом каміння” (ф.21), бібліоглобус “Страна сонця, що сходить” (ф.36), “Сіті Го Сан - свято дітей Японії “ (УЧЗ).
РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
За програмою “Бібліоміст” у рамках проекту “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Internet” читачі активно користувалися послугами 5 Internet-центрів ЦБС для дітей: БІЦ ЦМДБ, філій 23, 24, 40, 45, де за звітами були зафіксовані такі показники:
 • кількість навчань з ІТ для відвідувачів - 376,
 • кількість осіб, які пройшли навчання з ІТ у бібліотеках -1446,
 • кількість осіб, які скористалися доступом до Internet у бібліотеках -10267.
Тривало регулярне поповнення та оновлення контенту блогу КУ “ЦМБС для дітей”, де знаходили відображення анонси літературних новинок, звіти про найцікавіші масові заходи, інші події.
За 2017 рік інформація оновлювалася 528 разів, опубліковано 501 матеріал, 27 статей в Internet-виданнях.

На 01.01.2017 р. було зафіксовано понад 168741 тис. переглядів.
На базі Універсальної читальної зали ЦМДБ 10-й рік функціонує Бібліотечно-інформаційний центр, створений для вирівнювання можливостей доступу малозабезпечених дітей до мережі Internet.
ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ
Заплановані заходи з підвищення кваліфікації виконано у повному обсязі: факультативи для завідуючих з поточних питань роботи з бібліотечним фондом, семінар-практикум для працівників старших відділів обслуговування “Бібліотечний туризм : пізнай Одесу”, Бібліотечний ліцей-2017, планова внутрішньосистемна атестація бібліотечних працівників, літня компютерна школа для бібліотекарів, семінар “Українська революція 1917-1922 років”.
Комплексні перевірки успішно пройшли філії 8, 22,11, 23, 24, 46, 40; відвідання комісією за підсумками комплексних перевірок - ф.48.
Здійснювалися кураторські відвідування бібліотек (понад 100) з наданням методичної і практичної допомоги.
Заст. директора М.Ітрухіна
тел.: 760-17-99
Додаток 1.
ЦБС У СМІ
січень
Волнина Т. Колядование-поздравление от учеников Галины Гринько // Вечерняя Одесса. – 2017. - № 8, 24 янв.
Свято Хрещення цікаво відзначили у філії № 23. Святкова вистава з колядками «Різдвяні святки» може стати традицією.
березень
Инина Т. Состоялись… книгоманы // Вечерняя Одесса. – 2017. – 30 марта.
Про конкурс «Книгомания-2017»,що пройшов у філії № 26.
Волнина Т. «Весну зустрічати – зиму проводжати» // Вечерняя Одесса. – 2017. – 2 марта.
Про заходи для читачів філії № 21. Традиції проводів зими.
Томова Т. «Приключения Шерлока Холмса»… на Пересыпи // Вечерняя Одесса. – 2017. – 2 марта.
Філія № 23 стала місцем цікавого дійства: Літературний квест організований спільно з учнями школи № 113. Відзначено, що спонсори філії по-новому оформили куточок для молодших школярів.
травень
[За ініціативою колектива дитячої бібліотеки № 21, читачі діляться власними літературними творами] : (Кареев В. Приключения Яши Гардмана) // Вечерняя Одесса. – 2017. – 11 мая.
Пазенко Л. Кожен мав би там побувати // Чорноморські новини. – 2017. – 25 трав.
У заході з вшанування пам’яті Т.Шевченка взяла участь Марія Суховецька, зав. філією № 45.
«Библиотечные идейки» одесских хранителей книг : [інтерв’ю з Ольгою Стемберською, зав. філією № 40] // Одесская жизнь. – 2017. – № 19, 10-21 мая.
червень
Учитесь читать – учитесь думать… // Вечерняя Одесса. – 2017. – № 59-60, 1 июня.
Бесіда з Г.Я.Лазаревою.
Ищук И. Юные таланты снова испытали себя // Порто-Франко. - 2017. – 9 июня.
Підсумки конкурсу «Каждый может испытать себя»- спільний проект Департамента культури та туризму міськради та ЦБС для дітей.
Симич Е. Детской библиотеке № 36 – 50 лет! // Время Ч. – 2017. - № 22, 23 июня.
жовтень
Город отметил лучших библиотекарей (Л.Рыжко – зав. отделом комплектования) // Порто-Франко. – 2017. – 6 окт.
листопад
Томова Т. Юбилей собрал друзей (40 років філії № 21) // Вечерняя Одесса. – 2017. - № 121-122, 2 нояб.
Ольга Олексіївна Квасніцька, депутат міської ради VII скликання, член постійної комісії з питань соціальної політики та праці // Об’єднання Самопоміч. – 2017. - № 28 (45), 11 листоп.
Про закупку обладнання, зокрема, для ЦБС для дітей.
Грудень

Арсеньева Т. В предлагаемых обстоятельствах : [про Г.Я.Лазареву, до ювілею] / фото О. Владимирского // Вечерняя Одесса. – 2017. - № 141, 19 дек.

Галяс А. Железная леди, добрая и порядочная: [про Г.Я.Лазареву, до ювілею] // Порто-Франко. – 2017. - № 47 (1391), 15 дек.

Поздоровлення до ювілею Г.Я.Лазаревій // 2000. – 2017. - № 50, 15-21 дек.

Кузнецова С. Ни дня без Паустовского : (послеюбилейные размышления) // Одеські вісті. – 2017. – 27 груд.

Філії № 2 і 4 провели заходи з відзначення 125 річниці від дня народження К.Г.Паустовського (виставки, бесіди).
Зав. довідково-бібліографічним та інформаційним відділом О.Г.Нуньєс
Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 384

Коментарi